Ultimate magazine theme for WordPress.

خرید بهترین بخارپز برقی بازار و راهنمای انتخاب بهترین مارک و مدل ?

1,643

امروزه غذاهای بخارپز، به دلیل سالم و غنی بودن، محبوبیت بسیاری پیدا کرده‌اند. بهترین راه برای بخارپز کردن غذا، استفاده از بخارپزهای برقی است. این محصولات، قیمت بسیار مناسبی دارند و غذا را با بهترین کیفیت آماده می‌کنند. اما پیش از خرید بخارپز باید به چه نکاتی توجه کرد؟ چه امکاناتی ارزش صرف هزینه‌ی بیشتر را دارند و چه امکاناتی چندان ضروری نیستند؟ در ادامه می‌توانید راهکارهای ما برای خرید یک بخارپز خوب و امکانات اصلی محصول‌های موجود در بازار را مرور کنید و سپس بهترین گزینه را انتخاب کنید. 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع بخارپز برقی موجود در بازار

 

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع بخارپز برقی موجود در بازار

چرا غذا را بخارپز کنیم؟

بخارپز کردن یکی از سالم‌ترین راه‌های تهیه غذا است. این روش از پخت، به استفاده از روغن نیاز ندارد و با پخت آرام غذا، رطوبت و مواد مغذی آن را حفط می‌کند. این کار همچنین بسیار آسان است. شما می‌توانید با خرید یک صافی ضدزنگ (که به راحتی بر روی قابلمه جای می‌گیرد) یا خرید ظرف‌های مخصوص بخارپز کردن غذا، به سادگی یک وعده عذای سالم آماده کنید. هرچند اگر شما به شکل مداوم به سراغ غذاهای بخارپز می‌روید و می‌خواهید تنوع غذایی خود را بیشتر کنید؛ خرید یک بخازپز برقی بهترین گزینه است.

بخارپزهای برقی، نسبت به سایر محصولات آشپزخانه با قیمت بسیار مناسبی عرضه می‌شوند. شما می‌توانید یک بخارپز ساده را به قیمتی کمتر از ۱۰۰هزار تومان خریداری کنید و از آن به شکل روزانه برای پخت غذاهای سالم و مغزی بهره ببرید. اگر بودجه‌ی خود را کمی افزایش دهید به مدل‌های پیشرفته‌تری می‌رسید که با امکاناتی نظیر زمان‌سنج دیجیتال و دستورهای از پیش تعیین‌شده برای ساده‌کردن پخت انواع غذا عرضه می‌شوند. تنها کافی است که غذا و آب را به بخارپز اضافه، زمان‌سنج را تنظیم کنید و دستگاه را تا پایان پخت به حال خود بگذارید.

به یاد داشته باشید که بعضی از امکانات، ارزش هزینه‌ی بیشتر را دارند و بعضی از امکانات چندان هم ضروری نیستند. در ادامه به برخی امکانات کلیدی بخارپزها می‌پردازیم تا شاید به شما در انتخاب مناسب‌ترین نوع کمک کنیم.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع بخارپز برقی موجود در بازار

در زمان خرید بخارپز به چه مواردی توجه کنیم؟

قیمت

بخارپزها نسبت به سایر تجهیزات منزل چندان هزینه‌ بر نیستند. همچنین اگر کمی بیشتر هزینه کنید، کمی فضای بیشتر برای پخش غذا به دست خواهید آورد و به امکاناتی مانند تایمر دیجیتال، گزینه‌ی تاخیر در شروع و گاهی پلوپز دست خواهید یافت.

اندازه

اکثر بخارپزها دارای سه ردیف ظرف، دارای حفره‌هایی برای عبور بخار هستند. این ظروف می‌توانند به طور جداگانه یا همزمان (برای پخت وعده‌‌های بزرگ‌تر) استفاده شوند. همچنین می‌توان ظرف‌ها را در میانه‌ی پخت جابجا کرد و از این طریق حرارت پخت را به طور دلخواه تغییر داد. (به یاد داشته باشید که در زمان جابجاکردن ظرف‌ها از دستگیره استفاده کنید) بعضی از پخارپزها از محفظه‌های قابل جداسازی استفاده می‌کنند که به شما اجازه می‌دهند فضای بیشتری برای پخت غذاهای بزرگ‌تر (مانند مرغ) فراهم کنید.

بعضی از مدل‌ها همچنین محفظه‌هایی با ابعاد مختلف دارند که در درون یکدیگر جای می‌گیرند. این ویژگی فضای مورد نیاز ظرف‌ها را کم می‌کند، اما دیگر نمی‌توان ظرف‌ ها را در میان پخت جابجا کرد.

زمان‌سنج‌

اکثر بخارپزها دارای تایمری ۶۰ دقیقه‌ای هستند که با چرخاندن آن می‌توانید زمان پخت را تعیین کنید. بخارپز های گران‌ تر به همراه زمان‌سنج‌های دیجیتال عرضه می شوند و دارای گزینه‌هایی مانند تاخیر شروع هستند که به برنامه‌ریزی بهتر پخت غذا کمک می‌کند.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع بخارپز برقی موجود در بازار

 

درجه‌ی آب

 

مطمئن شوید که بخارپز شما دارای درجه‌بندی مناسب و قابل مشاهده روی مخزن آب است. از این طریق می‌توانید از پرشدن مخزن اطمینان حاصل کنید. بخارپزهای برقی اکثرا تمام آب را استفاده نمی‌کنند و دارای زنگ هشدار در صورت خالی شدن مخزن هستند. در بسیاری موارد می‌توان همزمان با پخت غذا مخزن را مجددا پر کرد. بعضی از بخارپزها به یک ورودی آب کوچک مجهز هستند که از طریق آن می‌توانید بدون نیاز به خارج کردن ظرف‌ها (و احتمالا سوزاندن خود) مخزن را دوباره پر کنید.

گرم نگه‌داشتن غذا

به دنبال بخارپزی باشید که با امکان گرم‌نگه داشتن غذا عرضه می‌شود. این امکان به بخارپز اجازه می‌دهد که غذا را تا دو ساعت پس از پخت و تا زمان سرو غذا گرم نگه دارد. بعضی از مدل‌ها پس از پخت غذا به شکل خودکار آن را گرم نگه می‌دارند، درحالی که برخی دیگر باید پیش از آغاز پخت تنظیم شوند. همچنین به یاد داشته باشید که برای استفاده از این گزینه باید مخزن آب بخارپز را پر نگه دارید.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع بخارپز برقی موجود در بازار

تمیزکردن

نظافت اکثر دستگاه‌های آشپزخانه کمی پیچیده و وقت‌گیر است. بخارپزها نیز از این مسئله مستثنی نیستند. بهترین بخارپز نه تنها غذا را به خوبی آماده می‌کند بلکه به آسانی قابل نگهداری و نظافت است. به دنبال مدلی بگردید که ظرف‌های آن در ماشین‌ظرفشویی قابل شستشو باشند و سینی چکه‌ی آن برای نظافت بیشتر جدا شود.

پلوپز

بخارپزهای گران‌قیمت‌تر به همراه یک ظرف برای پخت برنج عرضه می‌شوند. این ظرف کوچک داخل یکی از محفظه‌های بخارپز جای می‌گیرد و می‌توان از این طریق برنج‌ را نیز به راحتی پخارپز کرد. این روش زمان پخت برنج را افزایش می‌دهد، هرچند نتیجه‌ نهایی ارزش این انتظار را دارد.

 

معرفی بهترین بخارپز های برقی

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع بخارپز برقی موجود در بازار

بخارپز فلر مدل SC87

بخارپز فلر مدل SC87 از بهترین بخارپزهای فلر است. با دارا بودن سه‌طبقه مجزا ظرفیت ِ زیادی برای پخت مواد غذایی ایجاد می‌کند. این طبقات به‌راحتی روی‌هم سوار می‌شوند و کفی‌های مشبک آن‌ها باعث جریان یافتن بخار بین طبقات و مواد غذایی می‌شود. بدنه اصلی از جنس پلاستیک وزن سبکی دارد و درعین‌حال به‌راحتی تمیز می‌شود. نشانگر میزان آب در جلوی دستگاه وجود دارد تا در صورت نیاز در حین پخت به دستگاه آب اضافه شود. مدل SC87 این قابلیت را ایجاد می‌کند تا در حین عملیات پخت از دو ورودی آب در دو طرف دستگاه به میزان دلخواه آب اضافه شود.

مدل SC87، بدنه‌ی پلاستیکی خیلی سبکی دارد و در عین حال به‌راحتی تمیز می‌شود. از زمان شروع به کار دستگاه تا ایجاد بخار، کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد. این بخارپز دارای نمایشگر است و عملیات پخت توسط دکمه‌های اطراف آن در جلوی دستگاه تنظیم می‌شوند. این بخارپز همچنین دارای جاتخم‌مرغی برای بخارپزکردن تخم‌مرغ است؛ جالب اینکه در این محصول قابلیت قرارگیری تخم‌مرغ به صورت ایستاده وجود دارد.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع بخارپز برقی موجود در بازار

بخارپز پارس خزر مدل FS-12000P

بخارپز پارس خزر مدل FS-12000، یک محصول با طراحی ساده و درعین‌حال کاربردی است. این بخارپز با ظرفت 12 لیتر و مخزن آب 1 لیتری طراحی و ساخته‌شده است. از دیگر مشخصات فنی این بخارپز می‌توان به تایمر 60 دقیقه‌ای، نشانگر میزان آب، قابلیت استفاده به‌صورت یک طبقه حجیم، دارای پنجره‌ی نشانگر میزان آب و امکان اضافه نمودن آب در حین پخت، تایمر 60 دقیقه‌ای زنگ‌دار، دارای قطع کن خودکار، ظرف جمع‌آوری عصاره مواد غذایی و قابلیت جمع‌آوری سیم در زیر بدنه اشاره کرد.

این بخار پز دارای مشخصات زیر می باشد:

  • – دارای پنجره نشانگر میزان آب و امکان اضافه نمودن آب در حین پخت
  • – دارای قطع کن خودکار
  • – ظرف جمع‌آوری عصاره مواد غذایی
  • – قابلیت جمع‌آوری سیم در زیر بدنه
  • – ظرفیت مخزن آب : 1 لیتر
  • – ظرفیت طبقات بخار پز: 13 لیتر
  • – دریچه خروج بخار

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع بخارپز برقی موجود در بازار

 

سفارش بخارپز پارس خزر مدل FS-12000P [/su_button]

همینطور مدل های زیر نیز جز پرطرفداترین مدلها و بهترین بخارپزها توسط کدبانوهای ایرانی شناخته شده است که می توانید برای مشاهده مشخصات روی آنها کلیک کنید.

بخارپز بلانزو مدل BFS-410

بخارپز هوگل مدل HG5701

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع بخارپز برقی موجود در بازار

برای بررسی بهترین لوازم خانگی برقی آشپزخانه اینجا کلیک کنید.

لطفا شما هم در قسمت نظرات از تجربیات خود در مورد بهترین و محبوبترین بخارپز ها برای ما و بقیه کاربران بنویسید.

نظر شما خیلی مهمه، لطفا نظر بدین

ایمیل شما به هیچ وجه منتشر نمیشه.